Dini Soru / Çoçuk aldırmak günah mıdır

Çoçuk aldırmak günah mıdır

Soru

Slmunaleykum.iki cocuk annesiyim.kucuk oglum 2yasina basacak.benim sorum.cocuk dusurmek veya aldirmakla igili.bugun ucuncuye hamile kaldigimi test sonucu ogrendm henuz doktora gitmedim.dunyam basima yikildi.ne pskolojik ne fiziksel nede tam olark maddi yonden asla hazir degiliz.esimle genelde tartisirz cokta huzurli bi ortamizda yok.sorum dusurulse veya alinmasi cokmu kotu dinen cokmu buyuk bir gunaha girerz.cunku biz suan iki cocuga zor yetisiyoruz.cok yaramaz ve hareketliler.zor ilgileniyorum ucuncude olrsa mahvolurum.ne yapicami bilemiyorum.ölsem dahi iyi okdar istemiyorum yani

Sponsorlu Bağlantılar

Aleykum selam. Alimlerimize göre bebeğe 40. gün ruh verilir. Bu nedenle bu vakti geçti ise artık bebeği aldırmanız halinde katil olmuş olursunuz. Bebeğe bakamamak bir mazeret değildir. Rızkı ben veririm diyor Allah, eğer buna iman ediyor iseniz o zaman sorun yok demekir. Çocuk elbet yaramaz olacak, yeter ki sağlıklı olsun, yaramazlık gelip geçici bir durumdur. Allah’a asi gelmeyin ve bebeği aldırmayı aklınızdan atın.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR