Dini Soru / Cinler Allah lafzının bulunduğu ortama girer mi

Cinler Allah lafzının bulunduğu ortama girer mi

Soru

Hocam merhaba ben cinlerden çok korkuyorum gece namaz kılarken huşu içinde kılamıyorum cinler beni izliyor her an bana sataşacaklar gibi hissediyorum sorum şu, Allah isminin yazılı olduğu odalara cinler girebilir mi ve telefondan Kuran ayeti açarsam,Yasin suresi gibi, telefondan okunması gerçek insanın okuması gibi onlara tesir eder mi yani ordan uzaklaşırlar mı?

Sponsorlu Bağlantılar

Selamun aleykum kardeşim. Bunlar yerine daimi namazını kılarsan cinlerden korkmazsın. Çünkü ibadet edilen yerlere gelmezler. Allah’tan başka hiç bir şeyden korkma. Allah müsaade etmedikçe yaprak kımıldayamaz. Cinler de bizler gibi kulluk ile imtihandadırlar. Her yer meleklerle dolu, bunlar ferahlaman için yeterlidir. Bunlar dışında Felak ve Nas surelerini oku. Temiz tut evini. Selametle.

Sponsorlu Bağlantılar

Aleykumselam Allah razı olsun hocam son soruma da cevap verirseniz çok mutlu olurum telefondan okunan ayetler gerçek insanın okuması gibi onlara tesir eder mi

Sponsorlu Bağlantılar

Allah senden de razı olsun. Mümkün mertebe sen okumalısın. Ancak Kur’an dinlemenin tesiri olmaz diyemeyiz. Elbette boşa değildir.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR