Dini Soru / Beddua etmek günah mıdır

Beddua etmek günah mıdır

Soru

Esselamun aleyküm ve rahmetullah,biri benim kalbimi o kadar fazla kırdı ki,o kadar beni ağlattı ki her defasında onu affettim ancak şuan affedemiyorum.Kin adı verilen hastalığa yakalandım sürekli çok sinirli oluyorum. Onun adını duydukça (Allah bin bir belasını versin) öfkeden çatlıyorum. Hergün 5 vakit ezanında 5’inde ona beddualar ediyorum. Hakkımı helal etmiyorum. Rabbi’m ona belaların en kötüsünü versin. Sizce ne kadar doğru yapıyorum? Adamı affetmek istiyorum ancak bana hakaret ediyor.ona hiç kötü söz kullanmadım.

Sponsorlu Bağlantılar

Ve aleykumusselam ve rahmetullah kardeşim. Beddua etmek haksızlığa uğrayan kimse yapabilir. Ama bedduada aşırı gitmek ve bunu alışkanlık haline getirmek asla doğru değildir. Bazen Allah’a havale ederek adaletine bırakmak gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Hayırlı akşamlar. Allah rızası için sorumu cevaplarmısınız? Moralim çok bozuk.. Hatta pişmanlıktan ağlıyorum şuan. Kardeşimle kavga ettik daha doğrusu ben ona gereksiz masraflar yapıp aileyi zora soktuğunu ,zaten okul masraflarını karşılamak için yeterince fedakar olduklarını onun biraz düşünceli olmasını istedim.öğüt vermek istedim ama o karşı çıktı ,oralı olmadı ,sonra ben sinirlenip bağırdım o da bağırdı ama Allahı var kötü laf etmedi, bi konuda dalga geçti (sen parayla bile okuyamazdın madem sadece parayla okuduğumu düşünüyorsun oku sende görelim boyunun ölçüsünü kazanamadın bile sınavı dedi) yalnızca bende o lafına bozulup beddua ettim, bela okudum çocuğa defalarca hemde. Öl, geber zaten bi faydan yok fln da dedim üstüne. Yani bi suçu yoktu halbuki ben abarttım o kadar pişmanım ki ikindi ile akşam namazı saatleri arasında bir vakitte oruçlu ağzımla beddua ettim?sonrasında çok pişman oldum 70 kere tövbe istiğfar ettim Rabbimden af diledim. Kabul etmemesini diledim. ama ne dua okumam gerek , ne yapmalıyım başka.. Az evvel yanına gidip af diledim. Helallik istedim helal etti. Çok pişmanım .pişman olunca kabul olur mu ettiğin beddua ? O kadar üzgünüm ki. Allah sakınsın gencecik çocuk. Bu ara sinirlerime hakim olamıyorum nedense sonra da böyle bin Pişman Allah rızası için bi yardım edin.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR