Dini Soru / Bayanlar asker olabilir mi

Bayanlar asker olabilir mi

Soru

Hayırlı günler ;
Ben lise son sınıfta okuyan bir bayanım. Daha önce askeri hekimlik yapmayı ve özellikle doğuda vatanım için ve Allah rızası icin hizmet etmek ve Allah nasip ederse bu yolda şehit olmak istiyordum. Biliyorsunuz ki Gata kapandı ve bu mümkün değil ama ben yillardir bunum aşkıyla büyüdüm. Bu yuzden buyuk bir yıkım yasadım ama yine de isyan etmeyip Allah a sığındım. Şuan ygs ve lys ye az bir sure kaldı kafam o kadar karisik ki hava harp okuluna basvuru yapmak istiyirum ama bunun bir bayan icin uygun olmayacagi soyleniyor ama ne yaparsam yapayim icimden gelen sesi bastiramiyorum ben hayatim boyunca temiz safiyane duygularin bir hikmetinin olduguna inanaan bir insanim Allah ruyalarima girdirip , hiç bir kinuda aglayamayan beni(dedem vefat ettiginde dahi aglayamamistim) bu konuda nedensizce aglatiyorsa bunun bir hikmeti vardir diye dusunuyorum hedeflerimin ideallerimin pesinden gitmem gerektigine inaniyorum ama bir yandan da aklima dunyada hepimizin bir simavi oldugu ve bu sinavin de en sevdiklerimizle oldugu geliyor belki dr benim sinavim da bu kadar sehadet askiyla yanarken ulasamamaktir diye dusunuyorum . dusuncelerimden dolayi isyan etmekten veya bu tarz yanlis seyler yapmaktan korkuyorum . rica etsem aydinlatir misiniz ? Gercekten bir bayan askerlik yapamaz mi cunku eger boyleyse hicbir amacim kalmayacak bir hic olacagim.

Sponsorlu Bağlantılar

Hayırlı günler hanım kardeşim. Senin şehadeti istemen arzulaman en büyük hedef ve amaçtır. Bunu isteyene bile Allah bir şehit sevabı ihsan eder. Ama şunu da bilmelisin ki haram bir yolla Allah’ın rızasını aramak şeytanın istediğini yapmak olur Allah korusun. Elbette şunu demiyoruz kadınlar polis ve askerlik yapamazlar. Asıl haram olan bu hizmetlerin bir kadın için İslami bir ortamda yapması ve gerçekleştirmesi mümkün değildir. Yoksa hem kadın polise hemde kadın askerlerde bir ihtiyaçtır. Ama eğitim ortamı ile bu işin görülmesi günümüz şartlarında helal bir dairede yapmak mümkün değildir. Allah’ın ihsan ettiği yüzlerce yol ile bu davaya yinede hizmet edebilir ve hayatını bu davaya adayabilirsin. Bu ümmeti Muhammede, milletine ve vatanına faydalı olmanın binlerce yolu vardır. Kendi iradene sahip ol ve hayırlı olanı Allah’tan dile. Allah’a emanet ol.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR