Dini Soru / Başarılı olmak istiyorum

Başarılı olmak istiyorum

Soru

Selamun aleyküm,

Şu anda yüksek lisans yapıyorum, araştırma görevlisi olmak için bu ay bir yabancı dil sınavına gireceğim. Bu sınavda başarılı olmak, daha sonra da kısmetse bir okula atanmak istiyorum. Derslerime çok çalışıyorum, çok okuyorum. Başarılı olmak için en büyük motivasyonum ailemi mutlu etmek çünkü ben başarılı olduğum zaman onlar çok mutlu oluyorlar. Başarılı olmam için çalışmam haricinde ne yapabilirim? Başarılı olmak için ve/veya sınavda yardımcı olacak dualar var mıdır?

Hayırlı günler.

Sponsorlu Bağlantılar

Aleykum selam kardeşim. Allah seni muvaffak etsin. İlk olarak anne ve baba duasını al. Bu en güzel dua olur senin için. İkinci olarak hakkını vererek derslerine çalış. Allah verilen emeği boşa çıkarmaz. Ayrıca şu duayı yapmanı tavsiye ederim.

Başarılı olmak için okunacak dua;

“Bismillahirrahmanirrahim”

Okunuşu, “Allahümme inni es’elüke s-sebate fi’l-emri ve’l-azimete ale’r-ruşdi. Ve es’elüke şükra. ni’metike ve hüsne ibadetike. Ve es’elüke lisanen sadikan ve kalben selimen. Ve e’uzü bike min şerri ma ta’lemü. Ve es’elüke min Hayri ma ta’lemü. Ve estağfiruke mimma ta’lemü.”

Anlamı, “Allah’ım! Senden işte (dinde) sebat etmeyi ve doğruluğa azmetmeyi istiyorum. Nimetine şükretmeyi ve sana güzel bir şekilde ibadet edebilmeyi istiyorum. Doğruyu konuşan bir dil ve eğriliklerden uzak bir kalp diliyorum. Allah’ım! Senin bildiğin her çeşit şerden sana sığınıyorum. Bildiğin bütün hayırları senden istiyorum. Bildiğin günahlarımdan dolayı senden bağış diliyorum.

Sponsorlu Bağlantılar

Allah razı olsun. Çok teşekkürler.

Sponsorlu Bağlantılar

Hocam selamun aleyküm. Sınavı geçtim, ailem de çok sevindi. Allah razı olsun.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR