Dini Soru / Azrail ismi neden konulmaz

Azrail ismi neden konulmaz

Soru

Esselamualeykum. Dinimizce 4 büyük melek olan İsrafil a.s Mikail a.s Cebrail a.s ve Azrail a.s dır dinimizde ve Türkiye’de bu dört büyük melekten 3 ünün ismi evlatlarımıza veriliyor merakım 4. Büyük melek olan ve Azrail a.s ismi niçin kullanılmamaktadır bu dört büyük melek isimleri dinimizce evlatlarımıza isim olarak konulması caizmidir degilmidir soruma cevap alabilirsem beni ilmi açıdan bilgilendirirseniz ufkumuzu genisletmis olursunuz hakkınızı helal ediniz inşallah esselamualeykum ve ecmain…

Sponsorlu Bağlantılar

Ve aleykumusselam kardeşim. Çocuklara meleklerin isimleri verilmesi caizdir. Örneğin Rıdvan ve Malik gibi isimler yaygın bir şekilde verilmektedir. Bu dört meleğin isimleri de verilebilir. Ancak Azrail aleyhisselamın isminin verilmemesinin ndeni ölümü çok hatırlatmasından ve çocuk ile anne baba üzerinde oluşan olumsuz etkisinden dolayıdır. Yoksa bu isminde verilmesi caizdir yasak değildir.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR