Dini Soru / Annem babamı aldatıyor olabilir ne yapmalıyım?

Annem babamı aldatıyor olabilir ne yapmalıyım?

Merhaba iyi günler. Beni bunalıma sokan bir durum var. Ben 20 yaşındayım ve aile içinde aklım erdi ereli hep bir tartışma geçimsizlik söz konusu. Annem ve babam anlasamiyorlar. Bir gün iyilerse 3 gün kötüler. Babam 48 yaşında ve sorumsuz bir insan. Annem 38 yaşında ve hayatını daha kaliteli yaşamak isteyen bir insan. Bazen maddi sıkıntılarımız da oluyor. Annem tartışmalarda alttan alan taraf olmuştur hep.

Annem maddi sıkıntılardan dolayı 3-4 ay önce bir fabrika da ise başladı. Ve son 1 aydır özellikle büyük değişimler seziyorum. Annemin babamı aldattığını düşünüyorum. Beni bu düşünceye sürükleyen durumlar sunlar; telefonla sürekli uğraşıyor. Sürekli mesajlasiyor. Telefonu elime almak için sebep buluyorum anne su uygulama nasil bi bakabilir miyim diyorum ve telefonu vermiyor bir kac kez aynisi oldu ve en son sinirlendim kısa süreli bir küskün yaşadık. Telefona sifre koyuyor. Bazen gizli gizli telefon görüşmesi yapıyor. Saçlarını hiç boyamamıştı ve geçen günlerde saçını boyadı daha bakımlı olmaya çalışıyor. Kıyafetlerini tarzını değiştirmeye çalışıyor. Annemle önceden her sıkıntımı paylasirdim. Ama son zamanlar nasılsın napiyon nasıl geçti günün demekten öteye gidemiyorum. Dertlerimle ilgilenmiyor. Bişey anlatmak istediğimde zamane gençleri gibi telefonla oynadığı için dinleyip dinlemediği bile belli değil. Soru soruyorum alakasız cevap veriyo çünkü beni dinlemiyor bile.

Geçen gün is yerinde bayan arkadaşlarıyla oturmaya gideceklerini söyledi. Aradim o gün telefon da hiç arkadan ses gelmiyordu. Bayanlar yan yana gelcek ve o kadar sessiz bir ortam olması imkansız yani. Orda çok suphelendim. Bir erkekle görüştüğünü dusunuyorum. Önceden is yeriyle ilgili çok şey anlatırdı . Son zamanlarda hiç bişey anlatmıyor. Babamla tartışmalarında bosanma seviyesine geldiler su an. Babamı istemediğini ve sevmedigini söylüyor. bosanmak üzereler. Baristirma adına ccaba sarf ettiğimde bana kızıyor.ben annemle nasıl bir iletsim kurmaliyim. Suphelerimi söylesem kavga edebilecegimizden korkuyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim. Büyüklerime danisip emin olmadığım birdurumu yaymak istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Sponsorlu Bağlantılar

Selamun aleykum kardeşim. Allah aileni selamete çıkarsın. Öncelikle şunun daima farkında ol; bu dünyada iman ehlinin sıkıntıları asla bitmeyecektir, sen müslümansın ve senin imtihanlarından biri de ailendir. Bunlar bizim yüzeysel gördüklerimizdir ancak perdenin arkasında ne hikmetler vardır bunu biz göremeyiz. Sabırlı ol. Ve anneni aleni şekilde görmedikçe anneni suçlayamazsın. Kesin olsa dahi asla kimseye anlatmamalısın. Sonu çok kötü olabilir Allah korusun. Annene ve babana boşanmak istediklerinden dolayı çok üzgün olduğunu söyle, annene de eğer gerçekten boşanması için dini sebebi yoksa sadece şu hadisi söyle kardeşim;

“Herhangi bir kadın, gereksiz yere, kocasından boşanmayı isterse, Cennetin kokusu ona haram olur.” (bk. Ebu Davud, Talâk, 18; Ahmet b. Hanbel, 5/277)

Bu hadis, idrak edebilenin tüylerini ürpertmeye yeter kardeşim.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR