Dini Soru / Allah'ı sevmek için ne yapmalı

Allah'ı sevmek için ne yapmalı

Soru

Selamün aleyküm hocam. Ben 19 yaşındayım sevdiğim bı erkek var ona çok bağlıym kıyamıyorum sadece onunla mutluyum hayatımda o olmasa huzur falan birşey olmazdı şu durumda ailemden bıkmış durumdayım herkes kendini düşünüyor sadece.

Sorum şu hocam Allah inancı var haşa tektir ve birdir buna inanıyorum ama en çok Allah’ı sevmemiz gerektiğin farkında olmama rağmen sanki bu sevgi bende yokmuş gibi belkide bu yüzden mutlu olamıyorum namaza başlıyorum özel günlerimiz oluyo uzun sürünce o da bı kopma oluyo namazdan kalıyo. Kur’an’ı Kerim’i bilmiyorum ama bende Türkçe yazısından yasin olsun amme Tebareke onları okuyorum. Rabbimi daha çok sevdiğimi gostermem için neler yapmam gerekiyor. Sevdiğim insandan vazgeçmeyi düşündüm ama daha yeni babasını kaybetti bı de ben bırakıp gidemem onu bu yüzden çok cikmazdayim Allaha canimi alsın diye dua ettiğim bile oluyor

Sponsorlu Bağlantılar

Aleykum selam hanım kardeşim. Her zaman önceliğin Allah rızası olsun. Gayesi Allah olana Allah yardım eder. Allah’ın sevgisi için ilk önce ve mutlaka farzlar ihmal edilmemelidir. Nefsinle mücadele etmek zorundasın. Hayat bir imtihandır her tembellikte pes edeceksen bu imtihanı nasıl kazanacaksın. Eğer o kimsede seni seviyor ve istiyorsa ilk fırsatta sana talip olur ve evlenirsiniz. Bunun dışında sevgililik hayatını birlikte yaşamanız haramdır.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR