Dini Soru / Allah'a yakınlaşmak için neler yapmalıyım ?

Allah'a yakınlaşmak için neler yapmalıyım ?

Soru

Allaha yakınlaşmak her an onu hatırlamak için neler yapmalıyım ?

Hocam, benim sohbetlere katılıp , Allah yolunda insanlarla sohbet Edip iç huzurunu yakalama şansım yok . Yani etrafımda o kadar Allah dostu kendini onun yoluna adamış kimse yok . iç huzurum için , dünyaya geliş amacimı bana hatırlatacak beni Allah a yaklaştıracak kalbimi güzelleştirecek neler önerebilir misiniz ? Dinleyebilecegim ses kayıtları , sohbet niteliğinde , videolar , devamlı kulaklıkla dinleyebilecegim sesler var mı ? Ya da insanı kendinden geçiren güzel sesli hocalarımızın kur an tilavetleri de olur . Kimleri önerebilirsiniz ?

Sponsorlu Bağlantılar

Selamun aleykum. Dini çevre edinme gibi bir imkanınız yoksa mutlaka arkadaşlarınızı gözden geçirin; Allah’a uzak, kötü ve fasıklardan uzak durun. Bir de kendinize dini bütün bir dost edinin. Çünkü bu yolda tek başınıza ilerleyemezsiniz. Size Nureddin Yıldız hocamı tavsiye edebilirim ki kendisinin nasıl bir tabiri caizse kahraman olduğunu izledikçe göreceksiniz. Sohbetlerini mutlaka izleyin. Nouman Ali Khan’ı da takip edin. Haricinde çok kıymetli hafızlarımızı internet üzerinden takip edebilir, tilavetlerini dinleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Allah razı olsun hocam çok teşekkür ederim. Allah sizleri başımızdan eksik etmesin

Sponsorlu Bağlantılar

Amin kardeşim. Allah senden de razı olsun.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR