Dini Soru / Allah Beni Sevmiyormu

Allah Beni Sevmiyormu

Soru

Esselum aleyküm 2 yıldır ağır psikolojik sıkıntılar yaşıyorum. 2 yıl öncesine kadar hiçbirşeyim yoktu yaşım 16. Acaba işlediğim bir günahtan dolayı allah beni cezalandırıyormu veya allah ın sevmediği kullarından olduğum içinmi bu durumdayım yada allah’ın sevdiği kulumuyum. Ama ALLAHA şükr etmeye devam ediyorum. Ama artıkk bu duruma dayanamıyorum. İmtihanım mı bu ?

Sponsorlu Bağlantılar

Ve aleykum selam kardeşim. Her şeyi idrak edebilecek ve çözebilecek yaştasın. Allah’ın seni neden yarattığını ve neden bu dünyaya geldiğini düşünmeli ve bir müslüman olarak ibadetlerini yapmalı, haramlardan kaçınmalısın. Bunlar hepimize farzdır. Bunları yapmadığımız müddetçe ruhumuzun huzur bulması mümkün değildir. Eğer Allah’a uzak olduğu halde her işi yolunda giden insanlar görüyorsan, bunlara aldanma sakın. Bu insanlar dünyaya kalbini bağlamış insanlardır ve kazandıkları bir şey yoktur.
Mutlaka kendi çevrende sana Allah’ı anlatacak birileri vardır. İşte eğer ki Allah’ı tanır ve gerçek manâda seversen, hayatının nasıl değişip güzelleştiğini bizzat kendin göreceksin. Bundan şüphen olmasın kardeşim. Sen Allah’a yaklaşırsan, Allah senin elini tutar ve kendine gelirsin. Allah’a yaklaşmak ise en başta namaz ile olur.
Eğer Allah insanları yaptıklarından dolayı bu dünyada cezalandırsaydı, dünya kökünden yok olurdu. O sebeple hayatın kötü gidiyorsa bunun nedenini kendinde aramalı ve bu gafletten uyanmalısın kardeşim. Dilediğin zaman yaz. Allah’a emanet ol.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR