Dini Soru / Aile içi kırgınlıklar günah mıdır

Aile içi kırgınlıklar günah mıdır

Soru

Merhaba hocam. Yaklaşık 1 senedir ablamla konuşmuyorum ama küs değilim. Sadece çok kırgınım. Ablamın bana davranışları ve yaptıkları sürekli aklıma geliyor ve konuşmak istemiyorum. 1 sene öncesine kadar sadece işi düştüğünde yada bana bir şey yaptırmak istediğinde benimle konuşuyordu, dışarı çıktığımızda beni tanımıyormuş gibi davranıp konuştuğumda cevap bile vermiyordu.Konuşmamakla günaha mı giriyorum? Ablamın bana davranışları ve başka sebepler yüzünden özgüvenimi kaybettim ve sosyal fobi tedavisi görüyorum. Bu durum beni çok etkiliyor ve içinde sürekli bir sıkıntı var.Cevaplarsanız çok sevinirim.

Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba kardeşim. İçine kapanarak dünyada hiç bir işi halledemezsin. Dünyada bir defa imtihan olacaksın, bu fırsatı da böyle çöpe atmaya hakkın yoktur. Çünkü Allah, seni bunun için yaratmadı. Sorunlar çözülmeyip, üzeri kapatılırsa zaman zaman yine gündeme gelir. O yüzden bir defa bir sıkıntı yaşarsın, yani ablanla konuş ama bir daha bu sancıları yaşamazsın. Hayata küsmek haramdır. Dirayeti elden bırakmanı şeytan istiyor. Tedavini güzelce devam ettir. İnsanlarla görüş, konuş, kendine değer ver. Dilediğin zaman yapabilirsin. Allah’a emanet ol kardeşim.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR