Dini Soru / Aile içi huzursuzluk

Aile içi huzursuzluk

Soru

Selamın aleyküm. Bir konuda ilminizden faydalanmak isiyorum, Yaklaşık 2 yıl önce evimize yavru bir muhabbet kuşu aldık ağabeyimle beraber muhabbet kuşunu güzelce konuşturduk kendimize alıştırdık evimizin neşesi oldu diyebilirim (bu arada 4 kişilik bir aileyiz). Yalnız annem kuşu almamızı hiç istemedi nedeni ise babamdı, babam çok huysuz alıngan aksi bir insan Allah affetsin ancak gerçekten huyu böyle biri. Kuşa çok özen gösteriyor kuşu çıkardın mı kuşa şunu şunu yaptın mı yemini suyunu değiştirdin mi (birde bin bir türlü yem alıyor) gibi sorular soruyor canımızı sıkıyor bu konuda evin huzurunu bozuyor. Babam hakkında yazılacak çok konu var aslında ama ben sizden bu konuda bana yardımcı olmanızı istiyorum. Kuşu satayım diyorum sonra babama öldü diyeyim diyorum ancak günah olduğunu biliyorum hem babam üzülecek birde öyle aksilik yapıp evin huzurunu bozacak tekrar tekrar, ben zan altında kalacağım ve günaha gireceğim bir başka fikir geliyor kuşu götürüp bırakayım doğaya ama bu sefer de 1 gün dayanamadan ölür vicdan azabı çekmekten korkuyorum çünkü kafamı takarım buna Allah tarafından can verilmiş bir hayvanı bile bile yaşayamayacağı doğaya salmak benim ne haddime ki. Diyorum Allah kerimdir can verende Rab’dır alanda diyorum. Elimden bir şey gelmiyor kuşun pisliği bir taraftan hadi pisliğini temizliyoruz geçiyor ancak babamın yaptıkları bunun yanında hiç bir şey… Size abartıyorum gibi gelebilir ancak hakikat bu şekilde. Yardımını bekliyorum.

Sponsorlu Bağlantılar

Aleykum selam. Babaya yalan söylemeniz caiz değildir. Doğada yaşayamayacak bir kuşu doğaya salmak da doğru değildir. En doğrusu babanızı ikna ederek onu satmak olur.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR