Dini Soru / Ahirette birlikte yaşayabikecek miyiz ?

Ahirette birlikte yaşayabikecek miyiz ?

Soru

Selamün aleyküm . Ben annemi aşırı seviyorum çok seviyorum .1 hafta önce ölüm hakkında düşünmeye başladım ve annemi ölünce EBEDİYEN kaybetmekten korkuyorum . annem ve ben cennete gitsek acaba ebediyen birlikte yaşayabilir miyiz ? Ya da cennete gittiğimizde cennette duygu diye bir şey olur mu ben orda annemi arar mıyım ya da orda anne kız ilişkisi olur mu sevmek özlemek duygulrı olr mu onun yanımda olmasını istermiyim ? 1 haftadır aralıksız ağlıyorum lütfen yardımcı olun .

_

Selamüna aleyküm . Ben annemi cok cok seviyorum . Bütün herkesten çok . Ve bir gün ölüm vaktinin gelmesi ve ayrılmamızı düşündüğümde dünyam yıkılıyor . Aklıma geldikçe üzülüyorum . Annemle hiç ayrılmamak istiyorum . Onu hiç kaybetmemek istiyorum . Sorum şu Ahirette annemizi hatırlayacak mıyız yine anne evlat ilişkisi devam edecek mi ikimiz de cennete gittik diyelim orda EBEDİYEN birlikte yaşayabikecek miyiz ? Ya da Cennette özleme sevme duygumuz olmayacak ve birbirimizi aramayacak mıyız . Yardımcı olursanız cok cok sevinirim . Ağlamaktan yüzümde derman kalmadı .

_

Cennette bir insanı arama özleme ya da onu arama gibi duygular olacak mı ? Mesela ben Allah annemle birlikte cennete gitmeyi nasip ederse orda annemle beraber olmak istiyorum . Acaba onu orada arar mıyım . Bilincim ve duygularım elimden alınmış olur mu ?

Sponsorlu Bağlantılar

Aleykum selam. Kesinlikle iman eden ve iman ile ölen herkes cennete girecektir. Cennet ile birlikte sonsuza kadar birbirini sevenler birlikte olabileceklerdir. Sen önemli olan Allah’ın rızasına uygun bir hayat yaşamaya çalış. Allah’ın razı olduğu kulları ne bu dünyada ne de öbür dünyada asla mutsuz olmayacaklardır.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR