Dini Soru / Ah etmek tutar mı

Ah etmek tutar mı

Soru

Selamünaleyküm hocam birisi beni çok üzdü hak etmediğim muameleler gösterdi gerçekten hakli olan ezilen taraf bendim. Bu kişi benim eski erkek arkadaşımdi. Ben o kişi benim ahımı aldı çok beddua ettim. Aradan aylar geçti 10 ay oldu ancak 3 aydır öyle sıkıntılar yaşıyorum ki Allah biliyor. Sanki o beddualarım benim başıma gelmiş gibi. O şu anda beni aldattığı kızla gayet mutlu işi var. Ben ise berbat bir haldeyim. Neden böyle oldu üzülenin ahı çıkmaz mı ben her şeye rağmen yine de ettiğim beddualar için tövbe ettim Allaha havale ettim ahımı aldı ama hakkımı helal etmiyorum sadece benim yaşadıklarımin aynısını o da yaşasın diyorum bu adaletsizliği gördükçe yaşadıklarımi hazmedemiyorum kendimi cezalandırılmış gibi hissediyorum şeytan sürekli vesvese veriyor bana üstelik bi de hala o kişiyi unutamıyorum bana böylesine iğrenç muameleler gösteren hayatımı mahveden kişiden hem nefret ediyorum hem de acısını çekiyorum psikolojim alt üst oldu mantıklı düşünemiyorum artık Rabbim beni aklımla sınıyor öyle bir ruh halindeyim gibi dayanamıyorum artık:(

Sponsorlu Bağlantılar

Aleykum selam. Belkide Allah sana bunu göstermekle iyilik etmiş ve seni sana layık olmayan birisinden uzaklaştırmıştır. Hiç kimseye ettiği haksızlıklar kalmaz. Sen sabırlı ol ve haram ilişkilerden de uzak dur. Hiç bir acı ebedi kalmaz. Bunlar geçecektir. Sen yeter ki Allah’a sığın ve Allah’tan yardım iste.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR