Dini Soru / Sorular / Buruna hızma takmak günah mıdır

Buruna hızma takmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar

Buruna hızma takmak günah mıdır

Soru

Selam Aleykum hocam Burnu deldirip sadece eşinin yanında hızma takmak günah mıdır bilgi verir misiniz ?

Cevap

Kadın eşine özel hızma takması caizdir ama dışarda kadın zinetini gizlemesi farzdır ondan dolayı dışarıda hızma takmak günahtır

Burna hızma takmak günah mıdır

Soru

Merhaba hocam. Burnu deldirip hızma takmak günah mıdır? Lütfen bunu dini açıdan hükmü nedir açıklar mısınız. Çok teşekkür ederim.

Cevap

İslamda kadınlar için kulaklarını deldirmeleri ve küpe takmaları caizdir. Ama kadın veya erkekler için burun, dil, dudak gibi organlarına delik delmesi insan fıtratına uygun değildir.
Ayrıca kadının zinetini kendine nikah düşen erkeklere göstermesi caiz değildir. Bu bakımdan hızma takan kadının bunu kendine nikah düşen erkeklere göstermesi söz konusu olduğu için takılmamalıdır.

Gusül ve abdest durumunda hızma:

Burna veya bedenin başka bir yerine yapıştırılan hızma suyun deriye temasını engelleyeceği için abdeste ve gusle mani olur. Ancak hızma, küpe gibi delik delerek takılmışsa deliğe de su ulaşıyorsa abdest ve gusle engel olmaz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Sanal ortamda zina başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: Hızma takmak gunah mı, hizma takmak gunahmi, hizma gunahmi, Buruna hizma takmak gunahmi, kapali kadinlarin burunda pircing takmasi gunahmi

İlgini Çekebilir

Vesvese beni bitirdi

Sponsorlu Bağlantılar Soru Hocam vesvese beni bitirdi. artık. çok çaresizim. gusul abdesti konusunda çok vesvesem …

Nişanlım cinsel ilişki istiyor

Sponsorlu Bağlantılar Soru Sözlüm bana sürekli cinsel yakınlaşmalarda bulunuyor. Öyleki bana bayan ilacı bile içirtti. …

4 Yorumlar

  1. sayın hocam bende burnnuma hızma taktırmak istiyorum kapalıyım ve bunu sadece kendim için yapmak istiyorum günahı varmıdır cvp

    • Merhaba İlknur hanım. Kulak dışında vücudun herhangi bir yerini deldirmek caiz değildir. Dışarıya karşı gizlesen bile caiz olmaz. Ama deldirmeden çeşitli şekillerde evinde veya eşine karşı süslenebilirsin.

  2. Selamun aleyküm hocam burnu deldirmeden kızlar hızma caiz mi?

    Burnu deldirmeden hızma taksak caizmi?

    • Aleykum selam. Hızma burnu deldirmeden takılabilir ama bu süsü sadece eşin için takman caiz olur. Sana haram olan kimselerin bu zinetleri görmesi haramdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.