Dini Soru / Ana kategori / Beddua kabul olur mu

Beddua kabul olur mu

Sponsorlu Bağlantılar

Soru

İyi günler. Benim kardeşim doğuştan beyninde davranış bozukluğu var. Doktorlar şizofreni dedi. Bize etmediği kalmadı evde huzur yok. Sürekli kıskanır bizi. Bende artık ona karşı kinlenmiş durumdayım. Bana vurmaya kalktığı zaman ben de vurdum. Beddua etti. Beddua kabul olur mu?

Cevap

Hayırlı günler. Eğer kardeşin hasta ise, ona karşı merhametli ve sabırlı ol. Ona yardımcı olmaya çalış. Beddua etmek dua etmenin olumsuz bir şeklidir. Buna göre Allah dilerse kabul eder, dilerse etmez. Sen haksızlık etme ve merhametini elden bırakma.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Cin ve cinsellik başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kardeşler arası cinsellik

Sponsorlu Bağlantılar “Çocuk” yetişkin ve aklı başında olan “birey” degildir. Öfkesine ve cinsel dürtülerine sahip …

Allah insanları neden cehenneme atar

Sponsorlu Bağlantılar Soru Allah bizi yarattı kulluk etmek için peki bu kadar merhametli bir yücenin …

3 Yorumlar

  1. bi sorum olacak cevaplar mısınız acaba?
    benim annem üstünde kalp işareti olan haram yani açık giysileri var bende açığım ve başka küfür işaretleri olan küfür yazıları olan yada markası küfür olan giysileride var ise ben ona .çarsıya gidelim hadi hazırlan desem onlardan birini giyeceğini bilerek o da giyse başkalarıda çarşıda beğense o giysileri tanıdıklarımız yada tanımadıkalrımız bende giderken tanımadıklarımızz beğense bile bişe olmaz nasıl olsa onları uyaramam diye düşünsem ama tanıdıklarımızda görse beğense bu durumda ben mesul olur muyum böyle düşündüğümm için tevbe etsem insanları bu durumlarda uyarmam gerekir mi?

  2. Sen bundan mesul değilsin ve bu tür konulardan hiç mesul olmazsın

  3. söz veriyorum artık yeminler etmcem amaa şu şu kişileri şu sebeblerden dolayı yani küfre düşürdüğüm için uyarmassam yemin ederim Allah beni affetmesin peygamberimizh hatrına kafir olarak öliyim gibi sunu yapmassam şu haramı işlemessm öyle olsun gibi yeminler edilirse sırf haram işlemek için yada bi şeyeleri yapmamak için bu durumda tevbe edilse bile uyarmamak küfür mü olur BU BÜYÜK YEMİNLERDEN DOLAYI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.