Dini Soru / Sorular / Allah yoluna girmek istiyorum

Allah yoluna girmek istiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Soru

Sevgilimi de Allah yolunda gitmesi için nasıl ikna ederim?

Ben bakıre olmayan bir kızdım hayatıma bir erkek girdi ve ben 1 yil sonra ona durumumu anlattim bilmesi gerektigini ve onunla bile asla cinsel bir münasebet yaşamak istemedigimi ona belirttim olcaksa bile evlendikten sonra dedim ve erkek arkadasim benimle ciddi oldugunu evlenmek istediğini beni birakmiycagini soyledi istemeyerek de olsa bir cinsel iliskimiz o An başladı.

2 aydır da devam eden bir cinsel hayatımız vardı ve ben bir anda kapandim namaza başladım şu an tövbe ettim çok şükür Allah yolunda gidip cennetini ve onun rızasını kazanmak istiyorum.. erkek arkadaşım namaza baslamama ve kapanmama çok mutlu oldu ve 3 gün oluyor ben bu yola gireli daha erkek arkadasimla hiç yüzyüze görüşmedim bile onu seviyorum fakat asla harama zinaya bulaşmak istemiyorum şimdi ben yüzüne bile bakmamin günah olduğu bir ilişkiyi nasıl yurutebilirim..

Onunda namaza başlayip tovbeler etmesi için ne yapabilirim? O şu an benim dusuncelerime çok uzak zina yapmamamiz gerektigini bile şu an beyni idrak edemez bir anda ben gibi dusunemez nasıl bir yol izlemeliyim?

Evlenene kadar hiç gorusmeyelim demeyi düşünüyorum ya da hemen evlenelim eğer sabredemessen demeyi düşünüyorum ne yapmalıyım nolur yardimci olun? Oda namaz kılsın kurani kerim okusun dindar bir insan olsun mutlu mesut gecinelim istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

Cevaplar
Merhaba kardeşim. Allah seni bu yolda muvaffak etsin. Şu an yapman gereken tek bir şek var, o da bu insanı terk etmendir veya evlenmendir. Onun namazını sen kurtaracak değilsin, onun namazından hesaba da çekilmeyeceksin. Kişi önce kendisinden sorumludur. Kendi kaza namazlarını hesapla, ne mutlu tesettürü Allah sana nasip etti, bunun için şükret. Bunun farkında varmadan, haramlar içinde de ölebilirdin, bu yüzden çok şükret. Bu insanı ya hemen terk et ya da evlen. Başka çözüm yolu yoktur. Çözüme ulaşmadan da huzura varamazsın.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Allah beni seviyor mu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.